آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

شهید عقیل فاضل بهزادیان جوان نخبه ایرانی که توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسید که بود؟

در میان نام‌هایی که به عنوان شهدای واقعه خیابان المزه دمشق اعلام شد، اسم جوانی به چشم می‌خورد به نام شهید عقیل فاضل بهزادیان که با او آشنا خواهیم شد.

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲، رژیم صهیونیستی با هدف قراردادن ساختمانی در خیابان المزه دمشق در سوریه،‌ تعدادی از مستشاران ایرانی و نیز تنی چند از شهروندان سوریه‌ای را به شهادت رساند.

حجت‌الله امیدوارمعروف به حاج صادق، علی آقازاده، حسین محمدی، سعید کریمی و امین صمدی مستشاران ایرانی بودند که در این جنایت صهیونیستی به شهادت رسیدند.

 

امّا در میان نام‌هایی که به عنوان دیگر شهدای این واقعه اعلام شد، اسم جوانی به چشم می‌خورد به نام « شهید عقیل فاضل بهزادیان»؛ جوانی که اطرافیان و آشنایان و مسئولانی که با وی کار کرده‌اند، جملگی او را نخبه‌ای بسیار با استعداد، باهوش، مومن و کم‌نظیر توصیف می‌کنند.

عقیل فاضل بهزادیان جوان نخبه ایرانی

شهید عقیل فاضل بهزادیان که از پدری ایرانی و مادری لبنانی متولد شده و سه دهه از عمرش را در سوریه ساکن بود، در عنفوان جوانی و با شروع تهاجم تروریست‌ها به سوریه، جزو اولین نفراتی بود که به مقابله با آنها رفت و از همان ابتدا به عنوان مدافع حرم به مستشاران ایرانی در نبرد با تروریسم و مسلّحین تکفیری پیوست.

جوان ایرانی رعنا و نخبه، مسلط به زبان‌های‌ انگلیسی، عربی و آلمانی و از افراد بسیار مسلط در کار مقابله علیه تروریسم، حالا در ۸ رجب و دقیقاً در همان روزی که سالها پیش پدرش را از دست داد، به دست شقی‌ترین رژیم‌ها، یعنی اسرائیل، به فیض شهادت نائل شد و از دنیای مادی به سرای زیبای جاودان پرکشید.

پدر شهید بهزادیان، کارمند سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق بود و اعضای این خانواده نیز خود را اگرچه جزئی از امّت واحده اسلامی، امّا به لحاظ ملیت، بیش از هر جا، ایرانی می‌دانند.

برخی همکاران در وصف شهید بهزادیان تاکید می‌کنند که او با اینکه سه دهه از عمرش را در سوریه گذراند، اما همیشه عشق به ایران را نیز در سینه داشت

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.