آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

شعار دهه کرامت سال ۱۴۰۳ چیست؟ اسامی روزهای دهه کرامت ۱۴۰۳

رئیس ستاد آیین‌های فاطمی گفت: برای هر یک از روزهای دهه کرامت عناوینی انتخاب شده که با بهره گرفتن از مناسبت‌های آن روز و ارشادات رهبر معظم انقلاب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف، معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت در نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت در قم که امروز، ۱۰ اردیبهشت‌ماه در حرم بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به شعار محوری دهه کرامت طبق روال هر سال گفت: انتخاب شعار و عناوین روز‌ها براساس مبنای متخذ از آیات و روایات و فرمایشات و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه شعار محوری دهه کرامت سال ۱۴۰۳ «با شما سربلندیم» برگرفته از روایتی است که تصریح می‌کند «الامام عز المؤمنین» انتخاب شده است، افزود: برای هر یک از روز‌های دهه کرامت عناوینی انتخاب شده که با بهره گرفتن از مناسبت‌های آن روز و ارشادات رهبر معظم انقلاب است.

رئیس ستاد آیین‌های فاطمی اظهار کرد: روز اول که بزرگداشت میلاد حضرت معصومه(س) است با عنوان «حضرت معصومه(س) بهترین دختر دنیا الگوی عفاف و حجاب» تعیین شده است.

وی ادامه داد: دومین روز دهه کرامت «زیست عفیفانه به رسم بانوی کرامت و مهربانی»، سومین روز «شهر مقدس قم حرم اهل بیت(ع) خاستگاه انقلاب اسلامی»، چهارمین روز «خدمت کریمانه مشارکت مردمی اقتدار ملی»، پنجمین روز که روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرک است با عنوان «امامزادگان پرچمداران جهاد تبیین و معرفت‌افزایی» انتخاب شده است.

مشرف افزود: ششمین روز که بزرگداشت مقام حضرت احمد بن موسی(ع) است «حضرت شاهچراغ امین ولایت»، هفتمین روز «مساجد تراز اسلامی خاستگاه والدین ولایی شهیدان خدایی»، هشتمین روز با عنوان «مبارزه با ظالم دفاع از مظلوم زمینه‌ساز ظهور منجی بشریت»، نهمین روز «ایمان، امید و نشاط معنوی در پرتو زیارت عارفانه»، دهمین روز با عنوان «خاندان موسی بن جعفر(ع) الگوی خانواده ایرانی» و یازدهمین روز که سالروز میلاد امام رضا(ع) است با عنوان «عدالت‌گستری و سربلندی در پرتو مکتب رضوی» نامگذاری شده است.

وی گفت: آیین افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور تولیت و دیگر مسئولان ملی و استانی، پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۷:۳۰ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.