آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

شاخص فعلی کیفیت هوای تهران امروز ۵ بهمن ۱۴۰۲

شاخص فعلی کیفیت هوای تهران در ساعات اولیه روز پنج شنبه سالم است درحالی که این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته ناسالم برای گروه های حساس بود.

به گزارش صفحه فردا از اعلام شرکت کنترل هوای تهران، شاخص کنونی هوای تهران با قرار گرفتن روی عدد ۷۶ قابل قبول یا همان سالم است.

این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه بر روی عدد ۱۱۰ قرار داشت و ناسالم برای گروه های حساس جامعه بوده است.

همچنین براساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران، شهروندان ساکن در سه منطقه تهران از جمله شهرری هوای پاک استنشاق می کنند.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۲۰۱ روز هوای قابل قبول، ۸۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.