آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

زمان دقیق پخش و تکرار سریال سنجرخان از شبکه یک

سریال سنجرخان به کارگردانی محمدحسین لطیفی از ۲۶ بهمن روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

مجموعه تلویزیونی «سنجرخان» با قصه دلاوری‌های قهرمان کُرد به کارگردانی محمدحسین لطیفی از ۲۶ بهمن هر شب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

این سریال تاریخی به نویسندگی زنده یاد ضیاءالدین دری داستان یکی از قهرمانان کُرد است که فرشید گویلی که یک بازیگر محلی کُردزبان است نقش اصلی آن را ایفا می‌کند.

محمود پاک‌نیت، احمد نجفی، جلیل فرجاد و پیام دهکردی از دیگر بازیگران این سریال تاریخی هستند.

«سنجرخان» به تهیه کنندگی سعید جلالی در معاونت امور استان‌ها در ۲۶ قسمت تهیه و تولید شده است و پخش آن از شبکه یک سیما از هفته آینده آغاز خواهد شد.

 

سنجرخان اصالتا اهل سنندج بوده است و اتفاق‌های مهم زمان او در کردستان رخ داد،  به همین دلیل لوکیشن اصلی این سریال در کردستان خواهد بود. کردستان از لحاظ بناهای تاریخی ظرفیت‌های خوبی دارد و عمارت‌هایی که اغلب شخصیت‌های داستان در آن زندگی می‌کنند هنوز محفوظ مانده و با ترمیم برخی از عمارت‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد.

متن «سنجرخان» را پیش‌تر زنده‌یاد ضیاء‌الدین دری، کارگردان و نویسنده سریال‌های «کلاه پهلوی» و «کیف انگلیسی» در ۲۶ قسمت نوشته بود اما پس از درگذشت این کارگردان، تهیه‌کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد و این مجموعه به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی سعید جلالی تولید شد.

شخصیت اصلی این سریال را فرشید گویلی که یک بازیگر محلی کُردزبان است ایفا می‌کند. محمود پاک‌نیت، احمد نجفی، جلیل فرجاد، علی اوسیوند و پیام دهکردی از دیگران بازیگران این سریال تاریخی هستند.

به گفته حسین جلالی، تهیه‌کننده این سریال، سنجرخان نام مبارز معروف و شناسنامه‌دار کردستان است که به مبارزه با روس‌ها برمی‌خیزد.

تهیه‌کننده «سنجرخان» در گفت‌وگویی که پیشتر با ایسنا داشت درباره کلیت این سریال گفته است: «سنجرخان» سریالی ۲۶ قسمتی است که داستانی واقعی از ۱۰۰ سال پیش را روایت می‌کند. داستان این سریال بر اساس واقعیت است. ماجرا در زمان احمد شاه قاجار اتفاق می‌افتد. «سنجرخان» قهرمان ملی کُرد است که علیه روس‌ها مبارزه کرده است.

محمدحسین لطیفی، کارگردان «سنجرخان» هم سال گذشته دلیل طولانی شدن پروسه‌ی تولید این سریال را مشکلات مالی عنوان کرده بود.

زمان پخش و تکرار سریال سنجر خان

سریال سنجرخان هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۰۲:۲۰ و ۱۵:۵۹ روی آنتن شبکه ۱ می رود.

سریال سنجر خان چند قسمت است

سریال سنجرخان در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقەای برای پخش ازشبکە یک سیما بە کارگردانی محمد حسین لطیفی ساختە شده است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.