آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

روز جهانی چرخ خیاطی در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است؟ + تاریخچه نامگذاری آن

در این مطلب با روز جهانی چرخ خیاطی در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است و تاریخچه نامگذاری آن آشنا خواهیم شد.

خیلی سال پیش هنگامی که بشر برای اولین بار با فیبر ها روی تولید پارچه کار کرد، همه چیز سخت و طاقت فرسا بود. این فیبر ها باید به شکل منظمی شکسته می شدند و سپس با نخ همراه شده و یک پارچه از آب در می آوردند سپس پارچه بریده می شد، با نخ و سوزن دوخته می شد که معمولاً این کار با دست انجام می شد تا اینکه یک اتفاق اعجاب انگیز رخ داد و ماشین خیاطی یا چرخ خیاطی اختراع شد.

اولین چهارشنبه ماه ژوئن جشنی با عنوان روز چرخ خیاطی برپا می‌شود. این روز برای گرامیداشت اختراع چرخ خیاطی در قرن نوزدهم تعیین شده است و به برگزاری مراسماتی جهت تجلیل از این اختراع می‌پردازد و بر بهبود مهارت‌های فنی افراد به ویژه خیاطان تاکید دارد.

روز جهانی چرخ خیاطی به تجلیل از افرادی می‌پردازد که با طراحی، دوخت، اصلاح و بازسازی لباس‌ها، تلاش می‌کنند تا به طور کامل به سلیقه و نیازهای مشتریان خود پاسخ دهند. به عنوان یک مشتری، در این روز باید از خدمات خیاطان قدردانی کنیم.

روز جهانی چرخ خیاطی چه روزی است ؟

تاریخ روز جهانی چرخ خیاط در تقویم شمسی برابر است با:

چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

تاریخ روز جهانی چرخ خیاط در تقویم میلادی برابر است با:

۱۳ ژوئن ۲۰۲۴

تاریخ روز جهانی چرخ خیاط در تقویم قمری برابر است با:

۶ ذی القعده ۱۴۴۵

روز جهانی چرخ خیاطی در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است؟ + تاریخچه نامگذاری آن

تاریخچه روز جهانی چرخ خیاطی و اختراع آن

مردی در سال ۱۷۵۵ متولد شد و تصمیم گرفت یکی از افرادی باشد که مهمترین نیاز مردم را برطرف می کند و آن هم چیزی نبود جز یک وسیله برای کمتر کار کردن دستِ افراد هنگام دوخت و دوز.

“چارلز فردریک ویسنتال” ایده سوزن با ته سوراخ را ابداع کرد و در سال ۱۷۹۰ همراه با “توماس سینت” تصمیم به اختراع این وسیله گرفتند اما نتوانستند آن را به کل جهان معرفی کنند. خلاصه، این ماجرا تا سال ۱۹۲۹ به طول انجامید که در آن زمان “بارتلمی تی مانیر” یک ماشین اعجاب انگیز اختراع کرد و صنعت پارچه را دستخوش تغییر و تحولاتی کرد. وضعیت ساخت چرخ خیاطی از آن زمان بهتر شد تا اینکه کم کم چرخ خیاطی های امروزی به وجود آمدند.

در روز جهانی چرخ خیاطی، تولید این دستگاه را جشن می گیرند و همه خانم ها و آقایانی که در این سال ها برای تولید این وسیله مهم تلاش کرده اند، مورد قدردانی واقع می شوند زیرا این افراد بانی تولید راحت تر لباس ها هستند.

چرخ خیاطی ها باعث شدند که شما هنگام دوخت و دوز کمتر از دست خود کمک بگیرید، مدل های جدیدتر را پیاده کنید، کار خود را سریع تر و آسان تر پیش ببرید و همچنین دقت و ظرافت این چرخ ها بسیار بیشتر است و به شما اجازه می دهد تا برای لباس های مختلف تنظیمات متفاوت را در نظر بگیرید. همچنین دوخت آن کاملاً تمیز است و احتمال خرابی کاهش پیدا می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.