آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

روحانی: معتقدم باید در انتخابات شرکت کرد اگرچه مرا هم رد کرده باشند

حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق کشورمان با اشاره به ردصلاحیتش برای نامزدی نمایندگی مجلس خبرگان، بیانیه‌ای صادر کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق کشورمان و داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای پیرامون ردصلاحیتش برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان، صادر کرده است.

بخشی از این بیانیه به شرح زیر است:

هم‌اکنون باید بیش‌ از پیش بر اهمیت رأی مردم و تعیین‌کنندگی صندوق رأی پای فشرد. راه اعتراض هم جز صندوق نیست. باید راهی یافت که «رأی اعتراضی» صدای رسای مردم ایران شود.

باید با رأی، اعتراض کرد. رأی ندادن، عمل به خواست آن‌هاست که می‌خواهند ما رأی ندهیم و به‌ تدریج مردم را از حق مسلم «انتخاب» محروم نمایند.

از این آقایان باید پرسید شما به کدام دلیل قانونی، صلاحیت کسی که بیشترین سابقۀ نمایندگی مردم در نظام را دارد و تا امروز، ۵ دوره نمایندۀ مجلس بوده، ۳ دوره در مجلس خبرگان بوده، ۲ دوره رئیس‌جمهور بوده و عضو و رئیس اصلی‌ترین شوراهای تصمیم‌گیری نظام بوده را زیر سؤال برده‌اید؟ چرا دلایل ردصلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟

سخنان روحانی در حالی‌ گفته شده که شورای نگهبان هنوز نظر رسمی در این مورد نداده و سخنگوی شورا هم ساعاتی پیش اعلام کرد که تا این لحظه اسامی داوطلبان انتخابات خبرگان به وزارت کشور اعلام نشده است.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفته بود، هنوز اسامی داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به وزارت کشور اعلام نشده است.

طحان‌‌نظیف تصریح کرد: نتایج بررسی‌ها تا پایان امروز به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

وی از رسانه‌ها خواست از هرگونه گمانه‌زنی در رابطه با رد یا تایید صلاحیت داوطلبان پرهیز کنند.

پیش از این برخی رسانه‌ها از جمله سایت‌های نزدیک به حسن روحانی از ردصلاحیت وی برای انتخابات خبرگان خبر دادند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.