آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

رئیس فدراسیون فوتبال به اتهام تعرض جنسی در دادگاه

دستور محاکمه «روبیالس» صادر شد. لوئیس مانوئل روبیالس بجار (زاده ۲۳ آگوست ۱۹۷۷) یک بازیکن رسمی فوتبال اسپانیا و بازیکن حرفه‌ای سابق است که به عنوان مدافع بازی می‌کرد. او رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بود که کمیته انضباطی فیفا او را به دلیل حرکت جنجالی‌اش به مدت نود روز از تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۲۳ از هرگونه فعالیت فوتبالی تعلیق کرد. وی از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفا داد‌.

قاضی دادسرای ملی اسپانیا اعلام کرد روبیالس، رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسپانیا، برای پاسخگویی به اتهامات وی در مورد تعرض جنسی به «جنیفر ارموسو» بازیکن تیم ملی بانوان اسپانیا در مراسم اهدای مدال‌های قهرمانی این تیم در پایان بازی فینال جام جهانی زنان استرالیای ۲۰۲۳ باید در دادگاه حاضر شود.

قاضی اما علاوه بر روبیالس، خواستار حضور آلبرت لوکه مدیر ورزشی تیم ملی فوتبال مردان اسپانیا، خورخه ویلدا سرمربی پیشین تیم ملی بانوان و روبن ریورا مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال اسپانیا در دادگاه شده است. گویا این افراد هم در مظان اتهام کمک به روبیالس برای تحت فشار قرار دادن ارموسو هستند تا بازیکن تیم ملی بانوان اسپانیا بگوید که اتفاق رخ داده تعرض نبوده بلکه با رضایت وی صورت گرفته است.

دخورخه در این باره گفت: اینکه اقدام صورت گرفته ماهیت جنسی داشته است یا در نتیجه سرخوشی ناشی از کسب یک دستاورد ورزشی بزرگ بوده، دو مقوله‌ای است که باید در دادگاه تشخیص داده شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.