آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

خبر خوش برای مشمولین خدمت سربازی / این افراد معاف هستند

در تازه ترین خبر رسیده افراد جدیدی به لیست معافین خدمت سربازی اضافه شده اند که خواهیم خواند.

بنا بر ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح، این آقاپسرها اگر برادر تنی باشند، از خدمت دوره ضرورت معاف دائم می‌شوند.

در روزی مبارک و سرشار از حال خوب، خدمت رسیده‌ایم تا کامتان را شیرین‌تر از شیرین کنیم. از اتفاقی خوب به نفع نخبگان برایتان می‌گوییم و سپس با مژده به سربازان خانواده‌های معلول، می‌رویم سراغ اخباری با مضمون شادی دل پدران بیمار و کودکان پروانه ای.

ایام و اعیاد حسابی به کاممان است. عید پشت عید و نزول برکات آسمانی که به یمن فرارسیدن ماه رجب و ولادت مولای متقیان، شامل حالمان شده و شادی این روزهایمان را دوچندان کرده است. بی‌شک ولادت امیرالمومنین (ع) بهترین خبر امروزمان است. مولایی که همه چیز تمام است و یک سر همه خوبی‌های دنیا به او وصل می‌شود. با تبریک این روز مبارک به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و شما خوبان که هر روز از این درگاه، خوبی‌ها را دنبال می‌کنید، بسته خبری امروز را تقدیمتان می‌کنیم. البته قبل از آغاز، نفس‌هایمان را به هم گره می‌زنیم و در این روز فرخنده، برای ظهور آقایمان، یکصدا «اللهم عجل لولیک الفرج» می‌خوانیم تا شاید به حق علی ولی الله، راه وصال گشوده شود.

به کارگیری ۳۰۰۰ نیروی خبره در دستور کار قرار گرفت

حضور نیروهای متخصص و کارآمد در دستگاه‌های اجرایی کشور، یکی از مهمترین مطالبات همه مردم است، زیرا فقط در این صورت می‌توانیم در مسیر پیشرفت قدم برداشته و با مدیرانی توانمند به اهداف انقلابی خود دست پیدا کنیم؛ ضمن اینکه به کارگیری نیروهای خبره و استفاده به حق از این ثروت‌های انسانی، راهکاری مهم برای نگه داشتن آن‌ها در کشور خودمان است و اقدامی ارزشمند صورت گرفته تا خبرگان کشور در دستگاه‌های اجرایی دولت اشتغال پیدا کنند.

به گفته دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رئیس‌جمهور، در بنیاد ملی نخبگان، مجوز ۳۰۰۰ ردیف استخدامی ویژه در دستگاه‌های اجرایی دولت اخذ شده که تا الان ۹ هزار و ۸۰۰ نفر ثبت‌نام کرده اند. از این تعداد ۳۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که بعد از بررسی‌ها، نتیجه اعلام می‌شود تا در دستگاه‌های اجرایی جایابی شوند. این خبر را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم به شایسته سالاری روزافزون در دستگاه‌های احرایی دولت.

خبر خوش برای مشمولین خدمت سربازی

تک فرزند ذکور خانواده‌هایی با فرزند معلول معاف می‌شوند

از قدیم می‌گفتند سربازی، آدم را مرد می‌کند که اتفاقا بیراه هم نمی‌گفتند و بزرگ شدن را به خوبی می‌شد در وجود تک تک پسرهایی که خدمت سربازی را پشت سر گذاشتند، مشاهده کرد. اما با این حال هستند کسانی که از کودکی بنا به اقتضای زندگی، مرد بودن را زندگی می‌کنند و وقتی بزرگتر می‌شوند باید برای یک خانواده مردانگی کنند؛ درست مثل آن‌هایی که خانواده معلول دارند و دوشادوش پدر و مادر برای امرار معاش تلاش می‌کنند. اما چرا این‌ها را گفتیم؟ چون می‌خواهیم پیک خوش خبری باشیم برای آقا پسرهایی که تنها فرزند ذکور خانواده هستند و خواهر و برادری معلول دارند. خبر رسیده بنا بر ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح، این آقاپسرها اگر برادر تنی باشند، از خدمت دوره ضرورت معاف دائم می‌شوند.

واجدین شرایط می‌توانند با اخذ فرم معافیت مذکور از سازمان بهزیستی، درخواست خود را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) محل سکونت، ثبت و از رده وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود پیگیری کنند.

وقتی بنیاد کرامت هوای پدران بیمار را دارد

در روز ولادت مولایی که خودش سلطان کرامت بوده و پدر همه ایتام کوفه، شنیدن اخباری از جنس دستگیری و مهربانی آن هم در حق بیماران صعب العلاج که با آلام بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند، عجیب به جان آدم می‌نشیند؛ پس بشنوید خبری از بنیاد کرامت و اتفاقی مبارک همزمان با ولادت امیرالمومنین (ع).

خبر از این قرار است که بنیاد کرامت امام رضا (ع) طبق روال همیشه، دست به کار شده تا اینبار به مناسبت روز پدر، حامی پدرانی باشد که به سبب بیماری‌های سخت در بستر افتاده‌اند و شاید دلشان شاد و لبشان خندان نباشد. تهیه تعدادی بسته ارزاق به ارزش دو میلیون و پانصد هزارتومان شامل میوه و شیرینی و گوشت و…، اقدامی است که توسط این بنیاد انجام و با کمک خیرین و خدام به این خانواده‌ها اهدا شده است. بیایید در این روز مبارک، همه با هم امن یجیب المضطر اذا دعاه… بخوانیم به نیت شفای همه بیماران.

پلیس‌هایی که آرزوی کودکان پروانه‌ای را برآورده کردند

دربین تمام مشغله‌های روزمره و چالش‌هایی که نیروهای پلیس هر روز و هر لحظه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، از این قشر زحمتکش برای اقدامات جانبی انتظار چندانی وجود ندارد، اما با این حال، مردان امنیت کشورمان به همان اندازه که در کارشان جدی و مجری قوانین هستند، به همان اندازه نیز در روابط انسانی خود منعطفند و از هیچ تلاشی برای خدمت به همنوعانشان دریغ نمی‌کنند. نمونه این خدمات آنقدر زیاد است که خیلی اوقات در همین بسته خبری از آن‌ها برایتان گفته‌ایم و اما امروز می‌خواهیم به یک اقدام ارزشمند دیگر اشاره کنیم. به تلاش پلیس‌های اصفهانی برای خشنودی دو کودک پروانه ای.

موضوع از این قرار است که دو کودک پروانه ای، پیش‌تر علاقه خود برای پلیس شدن را اعلام کرده و آرزو داشتند لباس پلیس برتن کنند، بنابراین مردان همیشه درصحنه با اطلاع از خواسته کودکان موردنظر، اینبار نه برای یک ماموریت امنیتی، بلکه برای یک خدمت انسانی، عزمشان را جزم کردند و ضمن دیدار با این کودکان، لباس همیار پلیس بر تن بچه‌ها کردند تا آرزویشان روی زمین نماند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.