آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

حریفان تیم ملی فوتبال ایران تا فینال جام ملت های آسیا را ببینید

ملی‌پوشان ایران برای رسیدن به فینال جام ملت‌ها باید سه بازی سخت را پشت سر بگذارند.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا مقتدرانه ظاهر شد و توانست سه پیروزی در سه بازی متوالی مقابل تیم‌های فلسطین (۴ بر یک)، هنگ‌کنگ (۱ بر صفر) و امارات (۲ بر یک) داشته باشد تا راهی دور یک‌هشتم نهایی شود و در مسیر مراحل حذفی و ادامه ماجراجویی خود تا قهرمانی قرار بگیرد.

شاگردان امیر قلعه‌نویی پس از نمایش موفق در سه دیدار اخیرشان که ۹ امتیاز کسب کردند و در صدر جدول گروه C جام ملت‌های آسیا قرار گرفتند، باید از ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه شب هفته آینده (یازدهم بهمن‌ماه) در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه مقابل تیم ملی سوریه قرار بگیرند و پس از آن هم در دور یک‌چهارم نهایی یک رقابت فوق‌العاده جذاب و هیجان‌انگیز و البته دشوار را انجام بدهند.

رقابت‌های مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا امروز با انجام چهار بازی در گروه‌های E و F به پایان رسید که صعود تیم‌های بحرین، کره جنوبی، اردن، عربستان سعودی، تایلند و اندونزی قطعی شد و تیم ملی ایران هم حریفان احتمالی خود در مراحل حذفی را شناخت.

صعود دور از تصور تیم ملی فوتبال بحرین به‌عنوان صدرنشین گروه E کاری کرد تا شاگردان آنتونیو پیتزی در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با ژاپن برخورد کنند؛ دیداری که مثل بازی ایران و سوریه در روز ۱۱ بهمن، اما از ساعت ۱۵ در استادیوم الثمامه انجام خواهد شد.

ملی‌پوشان ایران در صورت پیروزی مقابل سوریه و سه روز پس از این بازی، باید در روز شنبه، چهاردهم بهمن‌ماه، در ورزشگاه البیت به مصاف برنده دیدار تیم‌های بحرین و ژاپن بروند و رقابت جذاب و سخت‌ترین بازی خود را انجام بدهند تا شانس خود را برای رسیدن به نیمه نهایی امتحان کنند.

شاگردان قلعه‌نویی در صورت برتری مقابل یکی از تیم‌های بحرین یا ژاپن، به طور قطعی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا در روز چهارشنبه، هجدهم بهمن‌ماه، با یکی از تیم‌های «قطر یا فلسطین» یا «ازبکستان یا تایلند» دیدار خواهند کرد تا بازی سرنو‌شت‌ساز برای رسیدن به فینال را انجام بدهند.

عبور ایران از این مسیر سخت، آنها را در روز ۲۱ بهمن به فینال جام ملت‌های آسیا می‌رساند تا تقابل در دیدار پایانی را احتمالا برابر یکی از تیم‌های عربستان سعودی، استرالیا، کره جنوبی و حتی تیم‌های شگفتی‌سازی مثل عراق انجام بدهند.

این یک مسیر سخت برای ملی پوشان ایران تا فینال جام ملت‌های آسیاست که البته غیرممکن نیست و می‌توان به شاگردان قلعه‌نویی امید داشت تا ناکامی ادوار گذشته برای تیم ایران را جبران کنند و به جام برسند.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.