آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

جزئیات برنامه‌های شب قدر تلویزیون سال ۱۴۰۳

شبکه‌های تلویزیونی کنار پخش ویژه‌های هرساله خود در شب‌های قدر که دوربین‌ها را به اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین می‌برد با مترجم ناشنوایان هم یک ویژه متفاوت برای شبکه سلامت هم درنظر گرفته است.

 به مناسبت فرا رسیدن لیالی پرفیض قدر، شبکه‌های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب‌های نوزدهم، بیست‌ویکم و بیست‌وسوم پوشش می‌دهند.

مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیا را از حرم امام رضا علیه السلام (صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه) پخش می‌کند. همچنین قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌سرایی با نوای حاج علی برادران و حاج احمد واعظی نیز پخش می‌شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله سیداحمد علم الهدی خواهد بود.

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب احیا را که مصادف با شب ضربت خوردن امیرمومنان (ع) است از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به روی آنتن می‌برد. همچنین دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده پخش می‌شود. حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی هم در باب فضیلت شب‌های قدر سخنرانی خواهد کرد، همچنین مراسم احیا هم را حجت الاسلام رفیعی انجام خواهد داد.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب نوزدهم از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهارم سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیا را از مرقد امام راحل به روی آنتن می‌برد و حاج حمید رمضانپور هم دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند.

مرثیه‌خوانی هم با صدای سیدعلی محمد سادات رضوی پخش می‌شود و سخنران شب نوزدهم هم حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه است. مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی برگزار می‌کند.

شبکه پنج سیما از حسینیه آیت‌الله حق‌شناس مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می‌کند.

قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط حاج مهدی سماواتی انجام خواهد شد.

سخنران و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله محمد مهدی میر باقری خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه مراسم احیا را به روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی پخش می‌شود.

مداح حاج احمد نیکبختیان و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت الاسلام حاج علی اکبری خواهد بود.

شبکه آموزش مراسم احیا شب نوزدهم ماه رمضان را از مسجد مقدس جمکران پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر هم با نوای حاج سید علی حسینی نژاد و سخنران و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی به روی آنتن می‌رود.

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیأت یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهر بابل با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج محمدرضا بذری و سخنرانی حجت الاسلام مهدی قائمی پخش می‌کند.

شبکه جام جم هم مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا علیه السلام پخش می‌کند.

همچنین شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا (ع) مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران حجت الاسلام عابدینی و مداح هم حاج احمد واعظی خواهد بود.

مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم احیا و شب زنده‌داری شب بیست و یکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا (ع) و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حجت الاسلام جعفر اسلامی فر پخش می‌کند.

مرثیه سرایی هم با صدای مهدی سروری خواهد بود. سخنران و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود.

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه (س) و دعای جوشن کبیر با نوای سیدمهدی میرداماد پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام مؤمنی به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب بیست و یکم از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم احیا را از مرقد امام خمینی رحمه الله علیه به روی آنتن می‌فرستد. دعای جوشن کبیر را نیز حاج حمید رمضان پور و مرثیه خوانی را حاج احمد زمانی قرائت می‌کند. حجت الاسلام سیّدابراهیم رئیسی هم به عنوان سخنران صحبت خواهد کرد. مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی انجام می‌دهد.

شبکه پنج سیما مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده و حاج احمد زین العابدین فرد انجام می‌گیرد. سخنران و مراسم احیا هم حجت الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف سیما از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه مراسم احیا را به روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی پخش می‌شود.

مداح سید محمود علوی و سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک هم حجت الاسلام عالی خواهد بود.

شبکه آموزش هم شرح فرازهایی از دعای جوشن کبیر را در دومین شب قدر پخش می‌کند. همچنین مراسم احیای مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی نیز روی آنتن می‌رود.

شبکه افق قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج حسن شالبافان را از مسجد مقدس جمکران پخش می‌کند. همچنین مراسم احیا با سخنرانی آیت الله میرباقری خواهد بود.

شبکه جام جم مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا علیه السلام پخش می‌کند.

شبکه سلامت هم از حرم مطهر امام رضا (ع) مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی (ع) را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران حجت الاسلام مروی (تولیت آستان قدس) و مداح هم حاج محمود کریمی خواهد بود.

مراسم احیا شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا (ع) و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با قرائت سیدمهدی میرداماد انجام خواهد شد.

سخنران و مراسم احیا را هم حجت الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه (س) و دعای جوشن کبیر را با نوای سیدعلی حسینی نژاد پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله میرباقری به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما نیز قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب بیست و سوم، از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن کبیر و با نوای حجت‌الاسلام سیدبهاءالدین ضیایی پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام دکتر رفیعی پخش می‌شود.

شبکه پنج سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان را به روی آنتن می‌فرستد.

حاج حسن شالبافان دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند. سخنران و مراسم احیا هم توسط حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر انجام می‌شود.

شبکه قرآن و معارف سیما مراسم احیا را از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی پخش می‌کند. سخنران هم حجت الاسلام ماندگاری است.

شبکه آموزش شرح فرازهایی از دعای جوشن کبیر را در سومین شب قدر پخش می‌کند. مراسم احیای این شبکه تأمینی روی آنتن می‌رود.

شبکه افق هم مراسم احیا و قرائت دعای جوشن کبیر را توسط حاج محمود کریمی از امامزاده علی اکبر (ع) چیذر در سومین شب قدر پخش می‌کند.

شبکه جام جم مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا علیه السلام پخش می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.