آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

جانشین یامگا ایرانی خواهد بود/ بمب های استقلال در راه هستند!

با مصدومیت کوین یامگا استقلالی ها به دنبال بازیکنی برای جانشینی او هستند.

بعد از برگزاری ۲ جلسه مهم میان علی خطیر و جواد نکونام، هواداران استقلال چشم‌انتظار از سرگیری فعالیت نقل‌وانتقالاتی تیم‌شان هستند.

رافائل سیلوا ۲۰ روز قبل بود که در توافقی با مدیران باشگاه استقلال، پذیرفت شکایتش از آبی‌پوشان پایتخت را پس بگیرد و ضمن امضای قراردادی جدید با آبی‌ها، هم دوباره نامش به فهرست استقلال اضافه شد و هم اینکه استقلالی‌ها متعهد شدند مطالبات فصل گذشته او را پرداخت کنند. با توجه به شروع زودهنگام فعالیت استقلالی‌ها در بازار زمستانه، به نظر می‌رسید که آن‌ها با توجه به شرایط نابسامان رقیب‌شان و استعفای یحیی گل‌محمدی، به سرعت خریدهای زمستانی‌شان را انجام بدهند اما شرایط متفاوت از آنچه تصور می‌شد، پیش رفت.

استقلالی‌ها در شرایطی تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرده‌اند که به تازگی سیلوا به جمع آبی‌پوشان اضافه شده اما در طرف مقابل، سعید مهری قراردادش را با استقلال فسخ کرده و کوین یامگا هم به دلیل مصدومیت فعلاً شانس حضور در تمرینات را ندارد تا فهرست آبی‌ها نسبت به آخرین دیدارشان در نیم‌فصل نخست، تضعیف هم شده باشد! در این میان، هواداران استقلال چشم‌انتظار برگزاری جلسه میان علی خطیر و جواد نکونام بودند که بعد از ۲ هفته چشم‌انتظاری سرانجام این جلسه برگزار شد.

خطیر و نکونام در طول ۴۸ ساعت گذشته، ۲ جلسه نسبتاً طولانی با یکدیگر برگزار کرده‌اند و به میزبانی کمپ ناصر حجازی، مذاکرات مثبتی میان آن‌ها انجام شده است. یکی از مهم‌ترین درخواست‌های نکونام، فراهم‌کردن شرایط یوسو سسما بوده که طبق هماهنگی‌های انجام شده، ضمن پرداخت مطالبات او، قرار است مربی بدنساز آبی‌ها تا پایان هفته جاری به تهران سفر کند. در کنار سفر سسما به تهران، خطیر از نکونام خواسته تا فهرست بازیکنان موردنیازش را با توجه به شرایط بازار زمستانه تنظیم کند و همچنین بازیکنانی که باشگاه می‌تواند با آن‌ها برای قطع همکاری و یا معاوضه مذاکره کند را معرفی نماید که سرانجام گفته می‌شود در جلسه روز گذشته این فهرست‌ها نهایی شده است.

جانشین یامگا از سیرجان می‌آید؟

جواد نکونام یکی از بزرگ‌ترین دل‌نگرانی‌هایش پیرامون وضعیت کوین یامگا است. در شرایطی‌که ستاره فرانسوی قرار است امروز برای سومین‌بار عمل جراحی انجام بدهد، خبرهایی پیرامون احتمال عدم حضور یامگا در فهرست استقلال تا پایان فصل جاری به گوش می‌رسد. همین مسئله باعث شد تا نکونام از مدیرعامل آبی‌ها درخواست جذب جانشین ستاره فرانسوی را داشته باشد و در این راستا گفته می‌شود که مهدی تیکدری‌نژاد، گزینه موردنظر نکونام است و با توجه به مذاکرات مثبت انجام شده، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، او به‌زودی قراردادش را با استقلال امضا می‌کند.

تیکدری‌نژاد که در نیم‌فصل نخست عضو تیم گل‌گهر سیرجان بود، به دنبال دریافت رضایت‌نامه خود است و گفته می‌شود در شرایطی‌که از باشگاه‌های تراکتور تبریز و نساجی مازندران هم پیشنهاد همکاری دارد اما او تمایل به حضور در استقلال داشته و آبی‌ها توانسته‌اند مذاکرات را مثبت پیش ببرند تا احتمالاً مهدی تیکدری‌نژاد بعد از رافائل سیلوا، به دومین خرید احتمالی استقلالی‌ها در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه تبدیل شود و در قامت جانشین احتمالی یامگا وارد فهرست آبی‌ها شود.

تلاش استقلالی‌ها برای جذب جوان اول ذوب‌آهن

نکونام که به دنبال تقویت فاز تهاجمی تیمش در نیم‌فصل دوم است، بعد از مذاکرات انجام شده با علی خطیر، از او خواسته تا شرایط حضور محمدحسین اسلامی را در تیمش فراهم آورد. اسلامی که یکی از بازیکنان مورپسند جواد نکونام است، تحت قرارداد باشگاه ذوب‌آهن اصفهان است اما گفته می‌شود که در قرارداد او، بند فسخی وجود دارد که اسلامی می‌تواند بدون دردسر مهیای پیوستن به استقلال شود. البته که هنوز این مسئله رسماً تایید نشده و مدیران باشگاه استقلال در حال رایزنی هستند تا در صورت عدم وجود بند فسخ، با پرداخت هزینه رضایت‌نامه، اسلامی را به عضویت تیم استقلال در بیاورند که طبق آخرین‌ها، مذاکرات انجام شده مثبت پیش رفته و جوان خوش‌تکنیک ذوبی‌ها هم در آستانه استقلالی‌شدن قرار گرفته است.

تیم استقلال

تورس با فرمولی ویژه استقلالی می‌شود؟

سرمربی استقلال به مانند بازار تابستانه، اولویت اصلی خود را جذب روبرتو تورس قرار داده است. در این زمینه استقلالی‌ها بعد از آنکه مطلع شدند گل‌گهری‌ها در ازای پرداخت یک میلیون یورو، رضایت‌نامه تورس را صادر می‌کنند، مذاکرات خود برای معاوضه بازیکن را آغاز کرده‌اند و گفته می‌شود طبق آخرین پیشنهادات، قرار است ۲ بازیکن استقلال با تورس معاوضه شوند و بخشی از هزینه رضایت‌نامه او هم به باشگاه سیرجانی پرداخت شود تا شرایط حضور ستاره اسپانیایی در استقلال فراهم شده باشد.

تورس شخصاً برای حضور در استقلال ابراز تمایل کرده و گفته می‌شود در روزهای گذشته در این زمینه، مدیربرنامه‌های ستاره اسپانیایی با مدیران باشگاه گل‌گهر وارد مذاکره شده و جواد نکونام امیدوار است که مدیران باشگاه استقلال بتوانند شرایط حضور روبرتو تورس را فراهم آورند. گفته می‌شود که در این راستا، نکونام نام چندین بازیکن را در اختیار خطیر قرار داده تا در صورت نیاز برای معاوضه بازیکن برای جذب تورس، آن‌ها را مدنظر داشته باشد که در میان اسامی معرفی شده از سوی سرمربی استقلال، نام امیرارسلان مطهری هم به چشم می‌خورد.

فرشید اسماعیلی، فرشاد احمدزاده و امیرحسین حسین‌زاده از جمله بازیکنانی هستند که در صورت ناکامی استقلالی‌ها در جذب تورس، مدنظر جواد نکونام هستند و سرمربی آبی‌ها از مدیران باشگاه خواسته تا با آن‌ها وارد مذاکره شوند؛ البته که نکونام امیدوار است فرآیند انتقال تورس از گل‌گهر به استقلال نهایی شود و او بتواند فرصت همکاری دوباره با این ستاره اسپانیایی را به‌دست آورد و بعد از دوران فعالیت در فولاد خوزستان، بار دیگر از حضور تورس در ترکیب تیمش بهره ببرد.

باقری و آقایی‌پور هم استقلالی می‌شوند؟

نکونام برای پر کردن جای خالی سعید مهری در فهرست تیمش از مدیران باشگاه استقلال خواسته تا با فرشید باقری وارد مذاکره شوند و گفته می‌شود در شرایطی این بازیکن به استقلال بازخواهد گشت که بتواند رضایت‌نامه‌اش را از باشگاه مس رفسنجان دریافت کند. در این‌باره، آخرین خبرها حکایت از تلاش باقری برای بخشیدن مطالبات و دریافت رضایت‌نامه‌اش دارد که فعلاً تلاش او به‌ثمر ننشسته اما اگر رضایت‌نامه فرشید باقری صادر شود، بازگشت او به جمع آبی‌پوشان پایتخت قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.

جواد نکونام همچنین برای تقویت خط حمله تیمش، در شرایطی به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده که می‌توانند امیرارسلان مطهری را معاوضه کنند که به دنبال جذب جواد آقایی‌پور است. مهاجم استقلال خوزستان که چندی پیش موردتوجه پرسپولیسی‌ها هم بود، تحت قرارداد باشگاه خوزستانی است و آبی‌ها کار سختی برای جذب او دارند. گفته می‌شود در کنار تبادل نظر برای جذب بازیکن جدید، در جلسه روز گذشته خطیر و نکونام، جمع‌بندی نهایی درباره چگونگی برگزاری اردوی زمستانه هم انجام شده و قرار است به‌زودی در این‌باره محل برگزاری اردوی آماده‌سازی آبی‌ها اعلام شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.