آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

آمار فروش یک ماهه سینماها؛ «ضد» پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی شد

تریلر سیاسی – عاشقانه «ضد» در جایگاه پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی دی ماه ایستاد.

رونق در گیشه سینمای ایران ماه‌هاست که با یکه‌تازی آثار کمدی‌ اتفاق افتاده است؛ البته این اتفاق جدید نیست و شاید تنها در مقاطعی کوتاه فیلم‌های اجتماعی جای آثار کمدی را در گیشه سینمای ایران گرفتند.

اینکه چرا و به چه دلیل کمدی در سینمای ایران خواهان دارد، مساله نیست اما اتفاقی که اعتراض بسیاری از اهالی سینما را در پی داشته، نگرانی بابت از دست رفتن سینمای اجتماعی و آثاری‌ است که موضوع کمدی ندارند و در ژانرهای دیگر می‌گنجند.

اما در میان هیاهوی فیلم‌های کمدی از جمله «فسیل» و «هتل» که گیشه سینما را به فروش هزار میلیاردی رسیده، یک تریلر سیاسی – عاشقانه با نام «ضد» توانسته است، با فروش بیش از ۱ میلیارد و ۷۵ میلیون تومان در دی‌ماه عنوان پُرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی یک ماه اخیر را از آن خود کرده است.

فیلم سینمایی «ضد»، محصول سازمان سینمایی سوره، به کارگردانی امیرعباس ربیعی، تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی که با شعار «زندگی بی‌عشق، مردگی‌ست…» از نیمه آذرماه به نمایش عمومی درآمده، تاکنون موفق به جذب ۵۲ هزار مخاطب و فروش نزدیک به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی شده است.

«ضد» به نویسندگی حسین تراب‌نژاد روایتی از خلوص عشق تا جنون سیاست است و در خلاصه داستان این اثر آمده: هر کسی می‌تواند «ضد» باشد. این «ضد» می‌تواند حذف یک نفر یا یک ملت باشد…

مهدی نصرتی، لیلا زارع، لیندا کیانی، نادر سلیمانی، مجید پتکی، روزبه رئوفی، عماد درویشی، مهشید جوادی، شیرین آقاکاشی و امین خانی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

این اثر برای نخستین بار در چهلمین جشنواره فیلم فجر اکران و نامزد دریافت ۷ سیمرغ و برنده ۲ سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد و بهترین طراحی صحنه شد.

فیلم سینمایی «ضد» در موسسه فرهنگی هنری وصف صبا تولید شده و پخش آن با موسسه بهمن سبز است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.