آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

آخرین وضعیت استخدام معلمان مهرآفرین آموزش و پرورش

معلمان مهرآفرین از بلاتکلیفی وضعیت تبدیل استخدامی خود گلایه دارند. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش این وعده را داده است که رایزنی با سازمان اداری و استخدامی برای صدور کد استخدام معلمان مهرآفرین ادامه دارد.

معلمان مهرآفرین (حدود ۷۰ هزار نفر از معلمان شاغل در مدارس) که جزو نیروهای پیمانی وزارت آموزش و پرورش هستند، حدود یک دهه است در انتظار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود هستند.

پیش از این محرومیت آنها از رتبه‌بندی خبرساز شده بود که در نهایت با ورود مجلس و اضافه کردن بندی به آیین‌نامه، معلمان مهرآفرین هم مشمول رتبه‌بندی شدند.

تعدادی از معلمان مهرآفرین در تماس با خبرگزاری تسنیم گفتند: این معلمان همچنان بعد از ۱۳ سال در وضعیت پیمانی قرار دارند البته با پیگیری نمایندگان در قانون اصلاح بودجه لایحه ترمیم حقوق  مصوب سال ۱۴۰۱، وزارت آموزش و پرورش موظف شد که برای معلمان مهرآفرین کد استخدامی صادر کند اما به بهانه‌هایی از جمله آمار ‌نامشخص و عدم تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی این موضوع متوقف شده است.

این معلمان مطرح کردند: چرا وقتی تبدیل وضعیت و استخدام قطعی معلمان مهرآفرین هیچگونه بار مالی برای دولت ندارد، هیچ اقدام عملی دراینباره انجام نمی‌شود.

در همین ارتباط علی فرهادی؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: برای صدور کد استخدامی معلمان مهرآفرین با سازمان اداری و استخدامی در حال مذاکره هستیم، برای تعدادی از این معلمان کد مستخدم صادر شد اما روند کار به دلیل مشکلات سامانه سازمان اداری و استخدامی مدتی متوقف شده بود که اکنون با رفع مشکل، تلاش می‌کنیم کد مستخدم را برای ۳۵ هزار معلم مهرآفرین باقی مانده دریافت کنیم.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.